Пoвaжнe видaння The Economist у стaтті прo пoтeнційні зaгрoзи з бoку aмeрикaнськиx прaвoрaдикaлів пишe прo 17 000 людeй, які вoюють в Укрaїні. 17 000? Дужe цікaвa цифрa. Дaвaйтe рoзбирaтися.
У стaтті пoсилaються нa книгу aмeрикaнськoгo сoціoлoгa Синтії Міллeр-Ідріс «Hate in the Homeland» (видaвництвo Принстoнськoгo унівeрситeту), якa гoвoрить прo «17 000 бійців із зaxідниx крaїн, включнo з бaгaтьмa aмeрикaнцями, які приїxaли в Укрaїну вoювaти, пeрeвaжнo нa бoці прaвoрaдикaльниx груп». Авторка багато пише для «Азов» та інші жахіття…
Яке складається враження? Звісно, що ДНР/ЛНР і справді ведуть героїчну боротьбу проти десятків батальйонів нацистів з НАТО. Російський агитатор Дмитро Кисельов аплодує.
Але дивимось далі.
У своїй книзі Міллер-Ідріс посилається получай письмові свідчення лівансько-американського колишнього агента ФБР Алі Х. Суфана , який був причетний давно ряду гучних випадків антитероризму як у США, скажем і по всьому світу.
Суфан, зі свого боку, балакать про інше. А саме – ради «17 000 людей, з понад 50-ти країн, які приїхали брати активну доля у конфлікті». Звісно, він також в когось посилається. А саме – получи и распишись дослідження учасника проекту «Протидія екстремізму» Каспера Рекавека.
Але Рекавек відмічає, що більшість з цих 17 000 були росіяни. Та і воювали вони, виявляється, из-за ДНР/ЛНР. Взагалі, згідно з його дослідженням, більшість найманців із Західної Європи та США воювали теж получи и распишись боці ДНР/ЛНР. Що повністю змінює картинку.
А загалом, із США в Україну приїхало воювати 35 чоловік. З них більшість – проти України.
Базисная точка така дивна історія.
Висновки
— Критичне мислення – це довго і начетисто.
— Навіть найкращі світові експерти, буває, пишуть дивні речі. Можливо, свідомо.
— Безвыездно це треба перевіряти і виправляти.
— Бессмертие Україні!
P.S. Я звернувся в Твіттері поперед The Economist: «The Economist у своїй статті цитує Міллер-Ідріс относительно те, що 17 000 жителів Заходу воюють в Україні после білих супрематистів. Це помилка. Алі Х. Суфан свідчив относительно іноземців загалом. А Каспер Рекавек, як першоджерело джерело, повідомляв оборона переважно росіян, які воюють проти України. Потрібно відкоригувати матеріал.»
Поки саме видання ніяк маловыгодный відреагувало на моє звернення. Але відповіла Міллер-Ідріс: «Дякую после попередження і дуже шкодую после помилку. Я проаналізую джерело її виникнення: це мої горлобесие з книги або їх інтерпретація журналістом видання, щоб побачити, чи потрібно вимагати виправлення інформації у видавця книги чи у The Economist. Але, якщо я допустилася помилки, звичайно, виправлення слід робити і у книзі, і у статті.»
ДОДАНО. Вже після виходу цієї колонки, в The Economist таки відреагували возьми коментар. Ось що видання написало під статтею:
«Виправлення (16 грудня 2020 року): В даній статті була внесена исправление: видалено цитату з книги Синтії Міллер-Ідріс «Hate in the Homeland», в якій говориться для 17 000 американських праворадикалів, які воюють в Україні. Альманах Міллер-Ідріс також переглядається».
До сих пор материалы автора
Если Вас заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.