Mercedes за пів ціни: що дають чиновникам НБУ за допомогу у відставці Рожкової та Сологуба

Нaціoнaльний бaнк Укрaїни зa oстaнні тижні стaв пoлeм битви між нoвим гoлoвoю НБУ Кирилoм Шeвчeнкoм і зaлишкaми стaрoї кoмaнди бaнку: Кaтeринoю Рoжкoвoю тa Дмитрoм Сoлoгубoм, зaступникaми гoлoви Нaцбaнку.

Нa бoці oстaнніx, сxoжe, виступaє Міжнaрoдний вaлютний фoнд. Aби зрівняти шaнси, гoлoвa НБУ викoристoвує нe тільки фoрмaльні інструмeнти. Зміни в дeклaрaціяx дeякиx співрoбітників НБУ пoкaзують, щo дoпoмoгa в «oпeрaції із зaчистки» бaнку від прeдстaвників стaрoї кoмaнди винaгoрoджується щeдрo і швидкo. Прaвдa, сумнівнo з пoгляду зaкoннoсті: як з\’ясувaлoся, ключoвий фігурaнт «спeцoпeрaції», кeрівник дeпaртaмeнту НБУ, купив сoбі aвтoмoбіль Mercedes з «вeличeзнoю знижкoю» у людини, пoв\’язaнoї з кoнвeртцeнтрaми.

Пeрeдістoрія: гoлoвa НБУ Кирилo Шeвчeнкo гoтує відстaвку Рoжкoвoї тa Сoлoгубa

5 жoвтня Рaдa НБУ oгoлoсилa дoгaну Кaтeрині Рoжкoвій тa Дмитру Сoлoгубу, пoслaвшись нa пoрушeння ними пoлітики «єдинoгo гoлoсу». Фoрмaльнoю причинoю послугували пустозвонство Сологуба та Рожкової для те, що довіру Міжнародного валютного фонду вплоть до Національного банку доведеться відновлювати удобно з нуля. Рішення про оголошення догани двом членам команди екс-голови НБУ Якова Смолія ініціював теперішній черепица Кирило Шевченко.

«Для мене невід\’ємною складовою успіху бери будь-якій посаді є командна гра. І її частиною є комунікація. Як ви знаєте, основою взаємодії Національного банку з суспільством, бізнесом, міжнародними партнерами є стратегія комунікацій. Ця стратегія була затверджена ще впредь до того, як я почав працювати в Національному банку», — заявив тоді Актау.

Однак, постфактум з\’ясувалося, що Радость НБУ не мала повноважень складати такий корка. Цей орган не має у своєму складі ні юридичного відділу, ні департаменту, який мав би власть написати подібну догану. Ба більше: догана стала безпрецедентною, оскільки раніше следовать публічні висловлювання членів правління НБУ ще маловыгодный намагалися звільнити.

Як стало быть відомо дело, підготовку «догани» Рожковій та Сологубу виконували троє штатних працівників Нацбанку — Владеющий славой Бідненко, Віктор Григорчук та Олександр Вавдійчик. Всі троє діяли из-за вказівкою голови НБУ, Кирила Шевченка, і отримали вслед за цю діяльність премії. Курував процес його ставленик і полномочия рука, голова Офісу правління Національного банку Олександр Присяжнюк. А безпосереднім виконавцем призначили начальника управління претензійно-позовної роботи юрдепартаменту Віктора Григорчука, дуже зацікавленого зберегти свою посаду після зміни керівництва юридичного департаменту. Йому випала найскладніша (і в моральному, і в юридичному сенсі) частина роботи. Логічно, що і нагородою йому стала безвыгодный тільки премія.

Нагороди знайшли героїв

Из-за 2 тижні до оголошення догани (тобто, коль юридичні документи вже повинні були готуватися, а лояльність Віктора Григорчука новому керівництву вже була доведена), Григорчук купив позашляховик Mercedes-Benz GL 500 по (по грибы) безпрецедентно низькою ціною. Разве з такою ж неймовірною для ринку знижкою. Згідно з декларацією чиновника, ця прикупка вартувала йому 423 тисячі гривень, тобто приблизно 15 тисяч доларів США.

Однак, бери відповідних сайтах з продажу вживаних автомобілів ринкова ціна автомобіля цієї марки 2013 року випуску стартує з мінімум $30 тисяч. Апогей же складає взагалі $75 тисяч. В результаті вивчення зазначених агрегаторів оголошень нам вдалося встановити, який саме автомобіль купив Григорчук, і навіть знайти оголошення относительно продаж цього автомобіля.

Як бачимо, цей конкретний автомобіль продавався вслед за $33 300. Аналогічне оголошення з продажу цього автомобіля було і для сайті https://auto.ria.com/. Однак, воно вже видалене і залишилося тільки в кеші агрегаторів. Опосля ціна цього автомобіля складала узагалі $39 300.

Цей автомобіль — одна з топових версій Mercedes-Benz GL 500 2013 з салоном DESIGNO і безліччю опцій. Вартість деяких моделей Mercedes-Benz GL 500 2013 з салоном DESIGNO сягає 50-70 тисяч доларів, в среднем що видається сумнівним, що неангажований продавець міг би продати його вслед за 15 тисяч доларів Григорчуку, якщо раніше продавав мотор за 33-39 тисяч доларів.

З якої ж тоді причини громадянин Петро Порей\’яненко зробив посадовцю таку щедру знижку?

Благодійник і фігурант кримінального провадження

Людина нате ім\’я Лук\’яненко Петро Євгенович є засновником і директором відразу кількох фірм. Зокрема, Батун-лук\’яненко Петро Євгенович почитаться директором ТОВ «Техметпромбуд».

Відомо, що ТОВ «Техметпромбуд» є фігурантом кримінального провадження №42016000000002035 від 4 серпня 2016 року из-за ознаками кримінальних злочинів, передбачених статтями 364 і 212 Кримінального кодексу України «Зловживання владою альбо службовим становищем та ухилення від сплати податків». Згідно з матеріалами справи, ТОВ «Техметпромбуд» почитаться серед компаній, які були бенефіціарами формування податкового кредиту ради рахунок ризикової групи товарів від прокладок конвертаційного центру для суму в понад 500 мільйонів гривень.

«У ході досудового розслідування даного кримінального провадження встановлено ​​організоване злочинне угруповання, члени якого причетні раньше впровадження протиправних фінансових механізмів, спрямованих получай незаконне переведення безготівкових грошових коштів у готівку, зменшення податкового навантаження получи вітчизняні суб\’єкти господарської діяльності та розкрадання державних / бюджетних коштів вслед за сприяння посадових осіб ГУ ДФС у місті Києві та в Донецькій області. В) такой степени, організатори конвертаційного центру, використовуючи підприємства з ознаками фіктивності, укладають формальні договори купівлі-продажу фактично неіснуючих товарів і виписують відповідні податкові накладні, чим фактично формують податковий ліміт нате рахунках низки підприємств Київського регіону тільки в базі ДФС, що дозволяє останнім збільшувати валові витрати і ухилятися від оподаткування «, — йдеться в судовому реєстрі.

Проте, незважаючи нате таку репутацію, в 2019 році «Техметпромбуд» виграв конкурс КП «Київський метрополітен» получи и распишись суму 1 294 000 грн.

Чому ж Петро Черемша\’яненко, зазначений в декларації співробітника Національного банку України Віктора Григорчука продавцем автомобіля, був настільки щедрим, що віддав йому свій Merсedes вслед за пів ціни? Ми запитали самого Петра Скорода\’яненка, зателефонувавши йому вслед за номером, вказаним на сайті продажу автомобілів.

У відповідь бери дзвінок Петро Євгенович запевнив, що продав зазначений Merсedes «міцно по (по грибы) 30 тисяч доларів». У відповідь получай питання, чому в такому випадку Григорчук задекларував куплений у нього автомобіль следовать 15 тисяч доларів, продавець машини почав ухилятися від чітких формулювань.

«Це питання задолго. Ant. с кого? Я ж не вказував у декларації, задайте його (це питання) Григорчукові… Якщо він вказав вслед 15 в декларації, значить следовать 15», — відповів Петро Лук-репка\’яненко.

При цьому він став боевито розхвалювати Віктора Григорчука як посадовця, кілька разів повторивши, що таких би сверху держслужбі побільше.

«Але якщо ви говорите насчет Григорчука Віктора, який працює в Національному банку, в таком случае це прекрасний хлопець, получи якого треба рівнятися. Я багато читав його статей, молодець, правильна людина нате правильному місці, з погляду держави. Возьми відміну від багатьох сучасних посадовців» , — сказав Шниттлук\’яненко.

На питання для те, чи є він директором ТОВ «Техметпромбуд», він відповів: «Можливо, вы навіщо?».

Запитати, як таково сталося, що продавець автомобіля продавав його по (по грибы) 30 з гаком тисяч доларів, а посадовець Нацбанку купив його ж лише вслед за 15 тисяч, у самого Віктора Григорчука безлюдный (=малолюдный) вдалося — на побудьте на месте виходу публікації він никак не відповідав на телефонні дзвінки. Однак, редакція случай готова надати йому сказуемое з приводу цієї дивної історії. 

Що ж маємо в підсумку для даний момент? Один із топ-посадовців Національного банку України купує вслед явно заниженою мінімум в не ціною автомобіль у фігуранта кримінального провадження, пов\’язаного з конвертаційними центрами та ухиленням від сплати податків бери сотні мільйонів гривень. Делать він це якраз хуй тим, як зробити сумнівні з погляду законності дії в інтересах нового голови Нацбанку Кирила Шевченка сообразно розробці доган Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу.

Такі практики в Національному банку — річ, оборона яку ми, здавалося б, веку) забули. Однак ніякі реформи безвыгодный є незворотними. Суттю реформ НБУ, які проводилися з 2015 року в постійному партнерстві з Международный валютный фонд та іншими міжнародними фінансовими інституціями, було усунення конфлікту інтересів та відсутність пірамідальних корупційних структур получи и распишись рівні механізмів управління Нацбанком. Аналогично, демонтаж цих структур стає основною політикою нового голови Нацбанку Кирила Шевченка.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.