UAPassportReader: чи пoтрібнa банкам нова розробка НБУ для того власників ID-карток

У сeрeдині трaвня НБУ пoxвaлився «гaрнoю нoвинoю в (видах бaнків тa їx клієнтів» — рeгулятoр рoзрoбив мoбільний дoдaтoк UAPassportReader в целях зчитувaння інфoрмaції із біoмeтричниx дoкумeнтів.

«Бaнкіри, нумo зaвaнтaжувaти рoзрoбку Нaціoнaльнoгo бaнку! Цe зeкoнoмить вaші кoшти тa чaс вaшиx клієнтів», — зaкликaв нa свoїй стoрінці у Facebook НБУ.

UAPassportReader пoкликaний бeзкoнтaктнo, швидкo тa прoстo зчитaти всю інфoрмaцію, необхідну про ідентифікації клієнта з його ID-картки разве біометричного закордонного паспорта громадянина України.

«Банкам невыгодный потрібно буде купувати дороговартісне обладнання с целью зчитування інформації з чипа біометричних документів. Інтегрувавши цей додаток давно своєї it-мережі, банк відразу зможе отримувати та зберігати в цифровому вигляді всю необхідну інформацію относительно клієнтів. А клієнтам, які мають біометричні документи, тепер безвыгодный потрібно буде носити з собой паперову довідку про місце реєстрації. Також про них відкривається доступ после власних даних, що містяться в документах: вони можуть завантажити цю інформацію для свій смартфон для подальшого пересилання (наприклад, у форматі PDF)», — зазначено у повідомленні НБУ.

Теточка, що розроблений НБУ додаток — угоду кому) Apple, а не для Android смартфонів, якими користується більша частина українців, викликало у багатьох коментаторів посту НБУ підозру держи те, що додаток розроблявся під певний авалист. «Працівники Приватбанку використовують планшети Apple — можливо, саме интересах них розробляли додаток», — зробив, скажімо, припущення Водан із коментаторів.

Втім, в ПриватБанку поступок запевнили, що таке ноу-хау НБУ як додаток UAPassportReader їм зовсім приставки не- потрібен. «У нас у відділеннях вже испокон (веков встановлені рідери для ID-карток та відповідне програмне забезпечення. Нам новий додаток НБУ интересах зчитування інформації із біометричних документів правильно не треба. Цю проблему ми вирішили давнёхонько», — заявили в ПриватБанку.

Тим от случая к случаю, в інших банках тестують UAPassportReader.

«Пілотну версію додатка НБУ завантажили і спробували. Працює. Найближчим случайно проведемо аналіз цього інструменту, щоб розуміти його цінність без- тільки в частині зчитування даних, а й в інтеграції отриманих даних у внутрішні системи банку», — розповіла деяние начальник управління розробки продуктів департаменту роздрібного бізнесу банку «Південний» Ольгуся Коломієць.

Банк «Альянс», попри тетечка, що використовує у своїй роботі з клієнтами також рідери ID-карт, вслед за тестування додатка НБУ таки взявся і еще навіть зміг відзначити деякі недоліки в роботі UAPassportReader.

«Задолго. Ant. с цього часу НБУ маловыгодный давав роз\’яснень щодо використання цього програмного забезпечення. Ми вже ознайомилися з пілотною версією UAPassportReader і чекаємо розгортання програми соответственно впровадженню в банківську систему. В цілому програма зручна, але є деякі неясності. Наприклад, можливість використання довідки з програми чтобы обслуговування клієнтів і юридичної значимості цього документа, — каже в коментарі случай начальник ІТ управління АТ «Авалист Альянс» Олександр Драгін.

Дуже актуальним інструментом в (видах спрощення обробки даних ID-карт, який дозволяє минуя додаткових витрат інтегрувати цю можливість у мобільні робочі місця працівників під управлінням iOS, вважають мобільний додаток у АТ «Кредобанк».

С налету у своїй роботі Кредобанк застосовує також рідери. «Близько року тому Кредобанк облаштував робочі місця у відділеннях апаратними рідерами ID-карт, які інтегровані в систему банку і дозволяють автоматично вносити дані ІД-карти у банківські документи. Можливості нового додатку будуть потрібні у подальшому розвитку систем, зокрема, мобільних робочих місць», — каже в коментарі Dеlo.ua керівник пресслужби Кредобанку Віктор Гальчинський.

Тим когда, НБУ обіцяє розробити аналогічну версію UAPassportReader угоду кому) Google Play.

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.